Podsumowanie XX Jubileuszowej Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego
Facebook
Twitter
LinkedIn

Farmakoekonomika w różnych obszarach terapeutycznych. Trendy i priorytety… and the Oscar goes to…

Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna, jubileuszowa, XX Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Wydarzenie miało miejsce w dniach 24-25 listopada 2022 r. i zorganizowane było w formie hybrydowej. Farmakoekonomika jest dziedziną, która dostarcza wiedzę potrzebną do kształtowania polityki zdrowotnej, a głównym celem corocznych spotkań ekspertów z tego obszaru jest wymiana wiedzy w zakresie efektywności klinicznej i ekonomicznej leczeniaa. Podczas tegorocznego wydarzenia skupiono się na współpracy farmakoekonomistów i specjalistów z takich obszarów jak: onkologia, hematoonkologia, zdrowie publiczne, e-medycyna, kardiologia, neurologia, laryngologia, psychiatria i choroby rzadkie.

W ramach dziewięciu sesji, których nazwy w tym roku wybrzmiały w tonie filmów nagrodzonych Oscarami, omawiano priorytety systemu ochrony zdrowia w ujęciu głównych trendów farmakoekonomicznych opracowanych przez ISPOR, do których zaliczamy: dane z rzeczywistej praktyki (RWE), wielokryterialną analizę decyzyjną w ocenie nowych technologii, równość i sprawiedliwość w dostępie do świadczeń, finansowanie ochrony zdrowia, zaangażowanie pacjenta, wycenę leków i świadczeń, zdrowie publiczne, ocenę technologii medycznych (HTA), dane o zdrowiu oraz sztuczną inteligencję. Jak co roku, tak i w tym, swoją obecnością zaszczyciło Konferencję grono znamienitych ekspertów, którzy swoją wiedzą i nowymi spostrzeżeniami wpływają na kształtowanie się zmian w polityce zdrowotnej. Na Konferencji nie mogło również zabraknąć młodych umysłów, którzy każdego roku dzielnie prezentują swoje osiągnięcia i odkrycia podczas sesji prac oryginalnych i sesji prac studenckich.

Zarząd PTFe dziękuje wszystkim uczestnikom za liczny udział podczas wydarzenia.
Podziękowania kierujemy również do wszystkich Prelegentów oraz Panelistów, którzy poświęcili swój czas i podzielili się swoją obszerną wiedzą i doświadczeniem. Już dziś zachęcamy do rejestracji uczestnictwa w kolejnej edycji Konferencji PTFe, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2023 r. za pośrednictwem załączonego linku:

https://www.konferencja-ptfe.pl/.