XX Jubileuszowa Międzynarodowa Konferencja PTFe
Facebook
Twitter
LinkedIn

Szanowni Państwo,
W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego, chcielibyśmy Państwa zainteresować XX jubileuszową, międzynarodową Konferencją Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Jest to już dwudziesta z cyklu konferencja, w całości poświęcona farmakoekonomice w polskim systemie ochrony zdrowia. Organizatorzy zadbają o starannie wyselekcjonowane grono wyktadowców. Będą to wiodący specjaliści klinicyści, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologi Medycznych i Taryfikacji, Agencji Badań Medycznych i innych. Tegoroczna konferencja ma na celu pokazanie jak ważna i nieodłączna w naszej codziennej pracy jest współpraca z innymi towarzystwami naukowymi. Będziemy chcieli szczegółowo omówić priorytety systemu ochrony zdrowia w ujęciu głównych trendów farmakoekonomicznych. W tym roku skupimy się na tym, jak widzą naszą pracę przedstawiciele innych specjalizacji medycznych. W poszczególnych sesjach skupimy się na kolaboracji farmakoekonomistów i:

  • onkologów
  • hematoonkologów
  • specjalistów zdrowia publicznego
  • specjalistów e-medycyny
  • kardiologów
  • neurologów
  • laryngologów
  • psychiatrów
  • specjalistów ds. chorób rzadkich

Odbiorcami naszej konferencji są zawsze lekarze, farmaceuci, decydenci, kreatorzy polityki zdrowotnej kraju, pracownicy naukowi oraz teoretycy farmakoekonomiki. Zakładamy, że audytorium konferencji będzie liczyć ponad 250 osób.

Ogólny plan Konferencji:
Sesja Sekcji PTFe: Piękne umysły
Sesja prac oryginalnych: Top gun – szybko i wysoko latają
Sesja I: Matrix, czyli e-medycyna w Polsce
Sesja II plenarna: Quo Vadis – priorytety i trendy farmakoekonomiki
Sesja III: Need for speed – wyścig z czasem
Sesja IV: Odyseja kosmiczna 2022 – najnowsze w hematoonkologi
Sesja V: To nie jest kraj dla „starych” ludzi – sesja zdrowia publicznego
Sesja VI: Braveheart – odwaga w innowacjach
Sesja VII: Teoria wszystkiego – priorytet dla neurologii
Sesja VIII: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego
Sesja IX: Dźwięki metalu czy dźwięki muzyki – obraz polskiej laryngologii
Sesja X: Ich własna liga, czyli sesja prac studenckich

 

 

 

Sesja Prac Oryginalnych oraz Sesja Studencka:

Sesję prac oryginalnych kreują uczestnicy Konferencji. Spośród nadesłanych abstraktów Komitet Naukowy wybiera najlepsze prace i kwalifikuje je do mini-wykładów. Sesja ta pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze, najgorętsze tematy, którymi sympatycy PTFe zajmują się na co dzień, podczas pracy zawodowej.

W trakcie sesji zostaną przedstawione najlepsze prace poruszające zagadnienia z dziedziny farmakoekonomiki oraz polityki lekowej i zdrowotnej nadesłane przez studentów lub członków SKN związanych z tematyką ochrony zdrowia, z którymi współpracuje Polskie Towarzystwo Farmakoekonomiczne.